Logo sl.boatexistence.com

Ali sekretariat še vedno hrani kakšno evidenco?

Kazalo:

Secretariat je za zmago plačal 2,20 $ in njegov 2:24 ostaja svetovni rekord za 1 1/2 milje na makadamski progi in je še vedno dve polni sekundi boljši od naslednjih izzivalcev na njegov rekord Belmont Stakes. 2 3/5 sekunde, s katerimi je podrl 16-letni rekord Gallant Man, je bilo enako 13 dolžinam.

Ali je bil porušen kateri koli rekord sekretariata?

Secretariat je osvojil Belmont na spektakularen način, s čimer je podrl tudi ta rekord. Lastnica sekretariata Penny Chenery se je z dvema uradnima rekordoma dirke od treh odločila, da bo 18. junija uradno zahtevala pregled časa Preakness s strani komisije za dirke Marylanda.

Koliko je vredna sperma sekretariata?

Zakaj je seme čistokrvnih konj najdražja tekočina na svetu. Konjsko seme je odvisno od žrebca ena najdražjih tekočin na planetu. Galona semena Big Star, ki je prejela zlato medaljo, je vredna 4,7 milijona dolarjev Premožni vlagatelji so pripravljeni plačati visoke cene za seme dokazanega zmagovalca.

Ali so v sekretariatu uporabili resnične posnetke?

Dirkalni prizori v tem filmu so vsi poustvarjeni, razen enega: preakness, ki je viden na stari televiziji v družinskem brlogu Tweedy. To je zgodovinski posnetek dejanske dirke.

Kakšen je bil vzdevek sekretariata?

Leta 1973 je verjetno največji dirkalni konj vseh časov, Secretariat, zmagal na Kentuckyjskem derbiju. Sekretariat je dobil vzdevek »Big Red«, zaradi svoje rdeče rjave barve je v svoji 16-mesečni dirkaški karieri podrl več rekordov.